Asus uvedl na trh nový externí pevný disk Asus FX se světelnou technologií Aura Sync

Externí pevný disk ASUS FX – 2,5-palcový externí pevný disk, Aura Sync RGB, USB 3.1 Gen1, 256-bit AES šifrování, automatické zálohování.

Společnost ASUS uvedla na trh první 2,5“ HDD externí pevný disk ASUS FX s osvětlením Aura Sync. Ten byl navrhnut speciálně pro herní nadšence, kteří si chtějí užít svůj zážitek ze hry na maximum. Nabízí jim možnost osobitého nastavení funkcí a sladění s ostatními komponenty a periferiemi. Tuto novinku můžete najít na našem eD shopu ve dvou provedeních, a to s kapacitou 1TB nebo 2TB.


Pevný disk Asus FX nabízí hráčům možnost individuálního nastavení. Mezi jeho hlavní přednosti patří osvětlovací technologie Aura Sync, kterou lze synchronizovat s dalšími produkty podporujícími osvětlení Aura. Futuristický vzhled a design zařízení vyhovuje všem herním nastavením, a speciální povrchová úprava je díky využití pokročilých technologií jemnější a odolnější.Disk poskytuje plnohodnotné řešení zálohy dat, které zahrnuje zálohování PC, sociálních médií, cloudového úložiště i mobilních dat. AES šifrování 256-bit navíc napomáhá k vysokému zabezpečení. Zařízení je vybaveno spolehlivým USB 3.1 Gen1 ovladačem, který nabízí možnost rychlejší přenosu s rychlostí až 5 GB/s.

Osvětlení Asus Aura Sync
RGB osvětlení je jedním z nejžhavějších trendů v oblasti herního hardware PC. Díky technologii Aura Sync nabízí pevný disk Asus FX možnost personalizovaného nastavení, a to s více než 16 miliony barevných doplňků, které se dají sladit dle individuálního stylu. Zařízení nabízí možnost synchronizace s ostatními komponenty a periferiemi podporujícími technologii Aura Sync. Je možné jej propojit například s grafickou kartou, monitorem, základní deskou, myší, klávesnicí apod. Můžete tak dosáhnout jedinečného nastavení a okouzlující harmonizace barev a efektů napříč různými komponenty.

Plnohodnotné zálohování dat
Data jsou díky externímu disku chráněna před hrozbami virů a ransomware. Pevný disk Asus ale navíc poskytuje kompletní a jednoduché řešení zálohování dat z PC, sociálních médií, cloudových úložišť i mobilních zařízení. Nabízí možnost automatického plánování zálohy dat a volitelné 256-bit šifrování AES, které pomáhá udržovat soubory zabezpečené pomocí hesla.

USB 3.1 Gen 1 pro rychlý přenos dat
O rychlý přenos dat s rychlostí až 5GB/s se postará USB 3.1. V porovnání s USB 2.0 o rychlosti přenosu 480 MB/s se jedná o zkrácení doby zálohování na pouhou jednu desetinu. Pevný disk Asus FX navíc obsahuje ovladač ASMedia 1153E, který poskytuje nejnovější technologie pro stabilnější přenos při maximálních rychlostech.

Sofistikované řešení a futuristický vzhled
Disk je navrhnut ve futuristickém designu, proto vyhovuje všem herním nastavením. Je stvořen pro herní nadšence a zaručeně bude odrážet jedinečnou osobnost každého z nich. Využitím pokročilé technologie gravírování je povrch jemnější a odolnější, a zároveň poskytuje lepší přilnavost. Díky tomu zabraňuje nejen náhodnému pádu, ale také vzniku otisků prstů na zařízení.

ASUS AURA Ext. HDD