Multigigabitový přepínač XS1930

První chytrý řízený přepínač s pětibarevnou signalizací rychlosti.

Multigigabitový přepínač XS1930 nabízí flexibilní rychlost připojení k síti, lepší konektivitu a unikátní signalizaci dosažené rychlosti pomocí vícebarevných diod pro vyšší uživatelský komfort a přehled.

Praha, 25. května 2020 — Společnost Zyxel Networks, která patří mezi leadery na trhu domácích a podnikových síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, dnes na trh uvedla nový 10/12portový multigigabitový řízený přepínač řady XS1930, který malým a středně velkým organizacím pomůže dosáhnout vyšší síťové flexibility a plně využívat nejnovější technologii WiFi 6.
Zavedení nového standardu WiFi 6 má pro uživatele celou řadu výhod včetně vyšší rychlosti a lepší konektivity, ale na druhou stranu také klade více nároků na stávající síťovou infrastrukturu. Klíčem k zajištění spolehlivé páteře sítě, která společnostem umožní využívat potenciál standardu WiFi 6 na maximum, jsou multigigabitové síťové přepínače.

Pro maximální rychlost
Gigabitové přepínače většinou poskytují rychlost buď 1 G, nebo 10 G, což zbytečně omezuje možnosti uživatelů, kteří chtějí do sítě přidat zařízení dosahující rychlosti 2,5 G nebo 5 G. Nejnovější multigigabitový přepínač Zyxel XS1930 podporuje variabilní rychlosti od 100 M přes 1 G, 2,5 G, 5 G až po 10 G, takže se dokonale hodí pro aplikace a zařízení vyžadující různé rychlosti připojení k sítím v malých a středně velkých organizacích. Při přechodu na řadu XS1930 lze využít stávající kabeláž, což uživatelům umožňuje vytěžit maximum z předchozích investic do infrastruktury a síť dále rozšiřovat a zrychlovat.
Sítě tvořené různě rychlými zařízeními a kabely o různé délce a kvalitě se často vyznačují různými fyzikálními parametry, kvůli čemuž lze jen stěží určit skutečnou rychlost každého připojení. Přepínače řady XS1930 jsou jako první na trhu vybaveny pětibarevnými diodami, které různé rychlosti indikují různými barvami, a tím správcům umožňují snadno určit skutečnou rychlost sítě pouhým pohledem na indikační diody. Barevná signalizace usnadňuje identifikaci rychlosti portů a v konečném důsledku také proces údržby sítě.

Rostoucí popularita a stále širší uplatnění mobilních zařízení, internetu věcí a produktů standardu WiFi 6 zvyšuje také požadavky na napájení. Model XS1930-12HP proto podporuje nejnovější standard IEEE 802.3bt (PoE++) a disponuje celkovou kapacitou napájení až 375 W, která splní vysoké nároky většiny zařízení standardu WiFi 6.

„Malé a středně velké organizace se ve svém každodenním provozu setkávají s rostoucí poptávkou po bezdrátovém připojení, která s přechodem na standard WiFi 6 ještě zesílí. Přejít na lépe fungující WiFi síť a přitom nenarušit páteřní služby může být náročným úkolem. Naše nové multigigabitové přepínače jsou navrženy tak, aby zajišťovaly potřebný síťový výkon a současně chránily vynaložené investice,“ poznamenává Martin Bratičák, Regoinal Director CEE ve společnosti Zyxel Networks.

Díky kompatibilitě s platformou NebulaFlexTM od společnosti Zyxel umožňuje řada XS1930 snadné přepínání mezi samostatným řízením a správou pomocí cloudu Zyxel Nebula. Stávající uživatelé platformy Nebula mohou veškeré výhody standardu WiFi 6 využívat díky komplexní paletě řešení pokrývajících všechny oblasti sítě.

Vedle vysoké šířky pásma a velké kapacity napájení přepínače XS1930 nabízejí téměř neslyšný provoz (28 – 50 dBA), a tak se ideálně hodí do tichých míst, jako jsou např. malé kanceláře, butikové hotely a zákaznická centra. Řada XS1930 zahrnuje 2 modely: přepínač XS1930-10 s 8 multigigabitovými porty a 2 optickými uplinky a přepínač XS1930-12HP s 8 multigigabitovými PoE++ porty, 2 multigigabitovými porty a 2 optickými uplinky.
Bližší informace o produktech řady XS1930 najdete na stránkách: https://www.zyxel.com/products_services/10-12-port-Multi-Gigabit-Smart-Managed-Switch-XS1930-Series/

O společnosti Zyxel Networks
Společnost Zyxel připojuje domácnosti i organizace k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom domácím i firemním uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:
– působnost ve 150 zemích celého světa,
– milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,
– 100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.